Breussova masáž

Tato masáž je vhodným doplňkem Dornovy terapie, ale lze ji samozřejmě použít i samostatně. Například pokud je bolestivost postiženého místa vysoká a znemožňuje Dornovu terapii provést, nebo chceme-li odstranit nějaký svalový spasmus. Pak je vhodné začít Breussovou masáží a až po odeznění akutních bolestí začít s Dornovou terapií. Můžeme ji ale i použít jen jako "prostou" masáž.

Je jemným a příjemným léčebným prostředkem. Vymyslel a začal ji aplikovat rakouský léčitel Rudolf Breuss. Mimo jiné se tento léčitel věnoval i pohybovému aparátu. Věřil, že meziobratlové ploténky, které zkoumal, nemohou být opotřebované, ale pouze jim chybí regenerace. Proto vymyslel tuto masáž a začal ji aplikovat na své pacienty.

Princip masáže

Protože se jedná o masáž, bylo zapotřebí použít nějaký masážní prostředek, který by zajistil kluzkost a přilnavost. K tomu Breuss doporučoval třezalkový olej (který se používá dodnes). Breuss využil léčivých účinků třezalky a spojil je s vlastnostmi oleje.

Tato masáž se věnuje meziobratlovým ploténkám. Důraz se klade na postižená nebo bolavá místa. Ošetření páteře spočívá v lehkých tazích přímo na páteři, kde kromě péče o obratle a okolí dochází k harmonizaci energetických drah, které kolem vedou. Dochází nejenom k léčbě tělesných problémů, ale můžeme očekávat i účinky na duševní úrovni.

Účinky masáže

  • regenerace svalů páteře a meziobratlových plotének (díky třezalce)
  • odbourání bolestí páteře
  • korekce svalových disbalancí, korekce postavení páteře
  • prohřátí, zlepšení látkové výměny ve svalech
  • relaxace, zdroj energie
Vytvořte si webové stránky zdarma!