Sauna Kyšice

Finská sauna maximálně pro 6 osob.

Rezervace od minimálního počtu 2 osob

Otevřeno (dle objednávek) : každý den od 10:00 - 20:00 (mimo provozní dobu po předběžné domluvě) 

Kontakt (rezervace): 604 154 133 nebo dusekunhost@seznam.cz

Ceny: 

dospělá osoba 180 Kč / 90 minut
dítě od 7-15 let 85,- Kč / 90 minut
dítě do 6 let zdarma

Saunu doporučuji jako skvělý předehřívací prostředek před masáží !!!

 • Pernamentka na 10 vstupů (1 zdarma) 1 620 Kč ! (platnost 6 měsíců ode dne vystavení!!)
 • Nabízíme též dárkové poukazy na saunu a masáže. (platnost 6 měsíců ode dne vystavení!)
 • PŘI POŽADAVKU NA "PRIVÁT SAUNU" (osobní pronájem celé sauny) je nutné oznámit toto při rezervaci!!! + příplatek za osobu 50 Kč

DESATERO SAUNOVÁNÍ:

Aby mělo saunování smysl, choďte se potit minimálně jednou týdně. Nechoďte do sauny ani hladoví, ani přejedení nebo značně fyzicky unavení.

 1. V saunovacích kabinách (prohřívárnách) používejte pouze prádlo do sauny. Celé tělo včetně nohou podkládejte prostěradlem či osuškou. Plavky v prostorách Saun nepoužíváme.
 2. Před prvním vstupem do prohřívárny se umyjte vodou a mýdlem a řádně se osprchujte. Vlasy si umyjte až před posledním vstupem.
 3. Před každým vstupem do prohřívárny setřete vodu z povrchu těla.
 4. S sebou vezměte jen prostěradlo či osušku, na které si sednete nebo lehnete. Nevhodné je sedět způsobem, jako sedíte na židli, může vést k závratím nebo bolesti hlavy. Děti usaďte v klasických saunách na nižší patra, kde je teplota nižší.
 5. V saunách můžete dýchat pouze nosem, ale také ústy. Při pocitu pálení vzduchu při dýchání můžete překrýt nos i ústa dlaní. Dýchejte normální frekvencí, jak jste zvyklí. Děti mohou dýchat do tzv kapsičky, ruce spojí do mušličky a dýchají do ní.
 6. Po uplynutí doporučené doby pobytu nebo při pocitu pálení ušních boltců, špičky nosu či bradavek vyjděte z prohřívárny.
 7. Při pocení můžete velmi lehce hladit a otírat povrch těla, což pomáhá otevírat kožní póry a vyplavovat nečistoty z kůže.
 8. Opláchněte se pod sprchou ! Pokud možno i s hlavou, nebo alespoň po zátylek.
  Sledujte průběh 3 fází - Nejprve se dostaví pocit chladu, poté začnete cítit tepelnou pohodu, v poslední fázi, kdy opět nastoupí pocit chladu, se vraťte do prohřívárny - celkem cca po 2-5 minutách.
 9. Proceduru teplo-chlad opakujte alespoň 3x. Po posledním ochlazení se opláchněte vlažnou vodou, nepoužívejte již mýdlo a zabalte se do osušky / koupacího pláště / županu. Zabalení a osušení přejděte relaxovat na alespoň 20 minut do odpočívárny . V této fázi nezapomeňte řádně doplnit tekutiny. Vhodný je chlazený čaj, minerálka nebo vybrané isotonické sportovní nápoje.
 10. Pokud jste saunování prováděli správně, budete se cítit příjemně uvolnění a unavení. Blahodárné účinky by zrušila konzumace alkoholu nebo kouření, proto si raději dopřejte nápoje a pokrmy, které Vám doporučí obsluha.